img_4264
Valdorfo pedagogikos principai Austrijos darželyje Zalcburge
2016-11-13

Vaikų kambario baldų išdėstymo principai

2

Vaikų kambario baldų išdėstymo principai:

1. Planuojant vaikų kambario baldus pirmiausia reikia atsižvelgti į vaikų dinamiškumą. Vaikai yra judrūs, dinamiški ir nenustygstantys vietoje, todėl ir baldai bei jų išdėliojimas turi atitikti jų poreikius.

2. Įrenginėjant vaikų kambarį reikia nustatyti, kuriame raidos etape (kūdikystė, vaikystė ar paauglystė) šiuo metu yra Jūsų vaikas. Kuriant vaikų kambario interjerą labai svarbu atsižvelgti į vaiko raidos etapą ir atspindėti jį interjere.

3. Vaikų kambario interjerą rekomenduojama keisti kas 4-5 metus (pagal raidos etapus).

4. Vaikų kambaryje turi būti suformuotos šios zonos: darbo vieta, miego vieta, drabužių laikymo vieta, žaidimų ir jų laikymo vieta.

5. Jeigu kambaryje planuoja gyventi daugiau nei vienas vaikas labai praverčia transformuojami baldai (pvz., atlenkiamas nuo sienos darbo stalas, išvažiuojanti iš po lovos dar viena lova, išvažiuojantys iš po lovos daiktų laikymo stalčiai ir pan.).

6. Darbo vieta turėtų būti formuojama prie lango, kad būtų kuo geresnis apšvietimas, o miego vieta – toliau nuo lango.

7. Atminkite, jeigu Jūsų vaikas dešiniarankis – šviesa ant darbo stalo turi sklisti iš kairės pusės (priešingu atveju susidarys šešėlis ir bus prastesnis matomumas).

8. Geriausia vaikų kambario lova – jau iš karto paklota su patalais, o ne sofa. Juk vaikams lovos patalų susitvarkymas – ne pats mėgstamiausias darbas, tad nesukelkime vaikams papildomų nereikalingų neigiamų emocijų.

9. Renkant vaikui lovą rekomenduojama pirkti platesnę (140 cm), kad joje kartais galėtų miegoti vaikų draugai (nereikės papildomos lovos vaikų draugams).

10. Pagrindinis vaikų kambario baldų principas – žemi baldai (žema lova, žemos spintelės ir t.t.). Juk vaikų ūgis nedidelis, tad viskas jiems turi būti patogiai pasiekiama ir prieinama, kad būtų lavinamas vaikų savarankiškumas (kad vaikas savarankiškai galėtų įlipti ir išlipti iš lovos, susitvarkyti žaislus ir pan.).

11. Vaikų kambaryje turėtų būti išlaikytas baldų vientisumas. Baldai neturėtų būti išdėlioti pabirai skirtingose kambario vietose, neturėdami ryšio vienas su kitu. Rekomenduojama visus baldus vaiko kambaryje sujungti, pvz., darbo stalas, iš vienos pusės pereinantis į knygų lentyną, o iš kitos pusės į nedidelį naktinį staliuką šalia miegamojo lovos. Arba knygų lentyna, kurios viduryje suformuota atsisėdimo zona – jaukiai atsisėsti ir skaityti knygą ir pan. Vadovaujantis tokiu principu kambarys atrodys vientisas, o ne chaotiškas iš atsitiktinai pastatytų daiktų.

12. Ir atminkite, jog aplinka ir dizainas lavina ir ugdo vaiko skonį jau nuo vaikystės, tad atsargiai rinkitės vaikų kambario spalvas ir dizaino sprendimus.